BRITEQ BT-FOG1500 Røykmaskin 1500W BRITEQ BT-FOG1500 Røykmaskin 1500W BRITEQ BT-FOG1500 Røykmaskin 1500W
BRITEQ BT-FOG1500 Røykmaskin
1500W
Varenr: 179832
Alt. varenr: BT-FOG1500
4 864,-eks. mva
Logg inn for å se dine nettopriser.
Ikke kunde? Søk om å bli kunde her.
Bestillingsvare, bestilles ved ordre. Ta kontakt for leveringstid.
På lager hos leverandør, forventet leveringstid er ca. 28 dager
Professional 1500W fogger with an extremely strong output
3 models are available with the same features, only the power is different!
  • Extremely strong output
  • 1500W Hi-pressure diecast heater with 31000 cuft/min. (878m³/min.) output
  • Continuous fogging supported (at 50% output)
  • Adjustable fog volume 0-100%
  • Different ways to control the fogger:
    -Manually or with timer: display + buttons
    -Using the included RF-remote
    -Full DMX control with RDM support
    -USB-connector for use with our optional wireless WTR-DMX DONGLE
  • LCD display with touch keys to easily scroll through the settings menu
  • Robust and exclusive black "Briteq" housing
  • Solid suspension bracket:
    -Serrated swivel mechanism for perfect locking at different inclination angles
    -Prepared for use with OMEGA bracket
  • An indented compartment for extra protection of:
    -XLR 3pin + XLR 5pin for maximal compatibility