BRITEQ BT-FOG2000 Røykmaskin 2000W BRITEQ BT-FOG2000 Røykmaskin 2000W
BRITEQ BT-FOG2000 Røykmaskin
2000W
Varenr: 179833
Alt. varenr: BT-FOG2000
6 226,-eks. mva
Logg inn for å se dine nettopriser.
Ikke kunde? Søk om å bli kunde her.
Bestillingsvare, bestilles ved ordre. Ta kontakt for leveringstid.
På lager hos leverandør, forventet leveringstid er ca. 28 dager
Professional 2000W fogger with an extremely strong output
3 models are available with the same features, only the power is different!
  • Extremely strong output
  • 2000W Hi-pressure diecast heater with 45000 cuft/min. (1274m³/min.) output
  • Continuous fogging supported (at 50% output)
  • Adjustable fog volume 0-100%
  • Different ways to control the fogger:
    -Manually or with timer: display + buttons
    -Using the included RF-remote
    -Full DMX control with RDM support
    -USB-connector for use with our optional wireless WTR-DMX DONGLE
  • LCD display with touch keys to easily scroll through the settings menu
  • Robust and exclusive black "Briteq" housing
  • Solid suspension bracket:
    -Serrated swivel mechanism for perfect locking at different inclination angles
    -Prepared for use with OMEGA bracket
  • An indented compartment for extra protection of:
    -XLR 3pin + XLR 5pin for maximal compatibility